تاریخ :
موضوع :مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه:

تردد پر تعداد و واژگونی تانکرهای سوخت،ایمنی راههای استان را نشانه می رود


به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان كرمانشاه ،سید زاهدین چشمه خاور گفت: عمده تصادفات جاده ای از نوع تانکرهای حامل مواد سوختی، کشنده های عراقی هستند که بدون شناخت از راههای کوهستانی،بعضا با نداشتن حتی گواهینامه بین المللی، در محورهای مواصلاتی استان تردد می کنند.

وی افزود: طولانی بودن مسیر،حرکت ستونی و کاروانی چند کامیون،عدم رعایت فاصله طولی و خواب آلودگی مهمترین عامل این تصادفات،واژگونی و گاهی آتشسوزی هاست.

چشمه خاور تصریح کرد: بار اکثر اين تانکرها،مواد سوختی و پلیمری از قبیل نفتا،مازوت و... است که در اثر واژگونی و انفجار آن ضمن خسارتهای جانی،انسداد و تخریب مسیر، آلودگی شدید محیط زیست را هم به دنبال دارد.

مدیر راهداری در استان کرمانشاه با اشاره به تلاش بی وقفه و خالصانه راهداران استان بدون داشتن تجهیزات مناسب ضد حریق و ایمنی از مواد سمی در بازگشایی محورها با به خطر انداختن جان خود  گفت: با شروع فصل بارش انتظار می رود مسئولین ذیربط در ورودی مرز اقدام به آموزش رانندگان غیر بومی کرده، چرا که این افراد حتی با زنجیر چرخ و نحوه استفاده از آن هم آشنایی ندارند.

در 72 ساعت گذشته براثر برخورد یک کامیون حامل مازوت با یک سواری پراید در محور اسلام آباد به کرند سه سرنشین پراید در دم جان باختند.


منبع این مقاله : آرشیو ترابری
http://www.mrt-ks.ir

آدرس این مطلب :
http://www.mrt-ks.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=856