تاریخ :
موضوع :پیچ ملک خطابی تعریض می شود

رییس اداره راه و شهرسازی شهرسازی شهرستان اسلام آباد غرب از ادامه عملیات تعریض نقطه پر خطر پیچ ملک خطابی در25  کیلومتری اسلام آباد غرب در محور راه روستایی شیان به کمره خبر داد.به گزارش روابط عمومی داره کل راه وشهرسازی استان کرمانشاه فریدون زارعی پور گفت: تردد در این پیچ با توجه به موقعیت آن در محور راه روستایی شیان به کمره تصادات فوتی و جرحی را به دنبال داشته است.

زارعی پور گفت: از آغاز سال جاری با اجرایی شدن عملیات های حذف نقاط پر حادثه در محورهای استان و با توجه به دستور مستقیم مدیر کل این اداره، تعریض پیچ ملک خطابی هم، شهریور ماه امسال در دستور کار قرار گرفت.

وی در خصوص اجرای عملیات تصریح کرد: با توجه به قرار گرفتن سه پیچ خطرناک افقی داخل هم در و وجود یک آثار باستانی قدیمی در این نقطه با هماهنگی میراث فرهنگی اقدام به رفع این نقطه با انجام  عملیات شانه سازی و تعریض با خاکبرداری و خاکریزی با حجم 3000 متر مکعب و همچنین 400 متراحداث جاده جدید با انجام یک لایه راکسیل و یک لایه ساب بیس انجام شده که انجام این عملیات باعث باز شدن شعاع دید راننده از 30 متر به 200 متر شده است.

وی گفت:  این عملیات به صورت امانی ، با  پیشرفت فیزیکی 20 درصد در حال انجام می شود که پیش بینی می شود در صورت مساعدت بودن هوا و تخصیص اعتبار به موقع تا اواخر آذر ماه سال جاری به اتمام می رسد.

وی در پایان اشاره ای به آغاز عملیات حذف دیگر نقاط پر حادثه در اسلام آباد ازقبیل  نقطه تراب ، نقطه میرعزیزی و پیچ پر حادثه چنار با پیشرفت فیزیکی هر کدام  5 درصد کرد.


منبع این مقاله : آرشیو ترابری
http://www.mrt-ks.ir

آدرس این مطلب :
http://www.mrt-ks.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=853