حمل مواد تاریخ :
موضوع : اخبار


 

اولين نشست كارشناسي حمل مواد خطر ناك دركرمانشاه برگزارشد
              
سرپرست راهداري اداره كل راه و شهر سازي استان كرمانشاه از تشكيل اوليه جلسه كارشناسي حمل مواد خطر ناك با حضور دستگاهاي مربوطه خبر داد.


به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و شهر سازي استان كرمانشاه،مهندس سيد زاهدين چشمه خاور گفت:اين اداره كل پس از و قوع حوادث اخير از جمله واژه گوني تانكر حامل آمونياك در كمربندي شهر صحنه پيشنهاد داد براي جلوگيري از حوادث مشابه و مديريت صحيح و مطمئن در زمان وقوع حادثه دستگاهاي ذيربط از جمله شركت نفت،پايانه هاي حمل و نقل،پتروشيمي و راهنمايي و رانندگي،مديريت بحران،و غيره در كميته كارشناسي اين مهم پشنهادات خود را ارئه دهند.
چشمه خاور ادامه داد:به دنبال اين پيشنهاد اولين نشست كميته كارشناسي حمل مواد خطر ناك در مركز مديريت راه هاي استان تشكيل شد و راهكارهاي از قبل درج محسوس موادخطر ناك بر روي تانكر حامل و نصب جي پي اس روي آن براي رصد و رديابي،جلوگيري از تردد در شب و اطلاع دقيق پليس راه از ساعات حركت تانكر ها و تشكيل كلاسهاي آموزشي مطرح شد.
سرپرست راهداري استان افزود:شركت فرآوردهاي نفتي ملزوم به صدور كارت ايمني مواد شيميايي در موارد حمل به كميته مخاطرات حمل و نقل و حضور تخصصي براي جابجايي و تخليه مواد در صورت بروز حادثه شد.
چشمه خاور در پايان گفت:اداره كل حمل ونقل و پايانه ها هم موظف به ارسال فايل آيين نامه مواد خطر ناك به كميته مذكور شد.


منبع این مقاله : آرشیو ترابری
http://www.mrt-ks.ir

آدرس این مطلب :
http://www.mrt-ks.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=419