پیشرفت چشمگیر اجرای عظیم پروژه ملی انسداد مرزها،در کرمانشاه تاریخ :
موضوع :


پیشرفت چشمگیر اجرای عظیم پروژه ملی انسداد مرزها،در کرمانشاه

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه،در گزارشی روند انسداد مرزها در بخش غرب و جنوب غرب استان را رو به اتمام اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه،مهندس عبدالله بهادری با اشاره،به دستور صادر شده از سوی وزارت کشور مبنی بر اجرای عملیاتهای انسداد کل مرزها گفت: این مهم در سه بخش جاده کشی،ساختن برجکهای نگهبانی و کنترل الکترونیکی مرز عملیاتی شده است که البته نقش کرمانشاه با داشتن 410 کیلومتر راه مرزی در این ابرپروژه ملی انکار ناپذیر است.

مهندس بهادری ادامه داد:اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه در جهت اجرای این طرح و تکمیل زیر ساختهای مرز نشینان و به طبع ان تثبیت امنیت پایدار کشور،کل عملیات را از پاوه در اورامانات شروع تا انتهای حوزه استحفاظی کرمانشاه به سمت مهران در ایلام بهطول 410 کیلومتر عنوان کرد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت: در محدوده شمال و شمال غرب استان (مسير نوسود-دواب-مرخيل-شيخ صله) مجموعا به طول 116 كيلومتر بوده كه عمليات اجرايي بيش از 25 كيلومتر آن در انجام و يا درست اقدام بوده و مابقي مسير در حد راه شوسه بوده كه جهت ارتقاء و آسفالت مسير به بيش از 950مليليارد ريال اعتبار نياز بوده كه در صورت تامين و تتخصيص در يك پروسه سه ساله پروژه انسداد مرزها در استان كرمانشاه در بخش راهها  با طول بيش از450 كيلومتر به پايان خواهد رسيد.

وی ادامه داد: احدات آبنماي 200 متري  بر روی رودخانه تنگاب نو و نيز زير سازي13000متر مسير در قطعه نفت شهر-خسروي انجام شده است .ضمنا به منظور تكميل كامل اين قطعه مطالعات لازم جهت اجراي مسير باقيمانده به طول 11000متر صورت گرفته كه در صورت تامين اعتبار از سوي استانداري محترم و وزارت كشور ،عمليات اجرايي آن انجام خواهد گرفت.

بهادری تصریح کرد: مطالعات مسير باقيمانده به طول1700متر و آبنماي250 متري (در حوزه استان ايلام)و پيگيريهاي به عمل آمده با استانداري محترم كرمانشاه به عنوان كارفرما و متولي انسداد مرزها جهت تامين اعتبار و موافقت با ساخت اين قطعه توسط اداره كل راه وشهرسازي استان كرمانشاه و نهايتا اتصال كامل اين محور به محور هلاله جنوبي-صالح آباد-مهران.

گفتنی است انجام كامل عمليات اجرايي سومار-تلخاب-هلاله شمالي(انتهاي حوزه استحفاظي با ايلام) تا سالروز فتح خرمشهر(خرداد ماه 95) به پایان خواهد رسید.


منبع این مقاله : آرشیو ترابری
http://www.mrt-ks.ir

آدرس این مطلب :
http://www.mrt-ks.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=1002